Austria Aesthetic Center

AUSTRIA AESTHETIC CENTER

Qendra estetike e kurimit të bukurisë në detaj!🎀
▫️ Trajtime Fytyre
▫️ Trajtime Anticelulit
▫️ Fillers
▫️ Mesoterapi

DIOXAGE
•Injektim subkutan i CO2
•Redukton celulitin dhe dhjamin e lokalizuar.
•Permireson elasticitetin e lekures
⏰Kohezgjatja 20 minuta.
•Nevojiten 6-8 seanca.
📲0698183379

Pastrim i pikave të zeza/të bardha të fytyrës! @austria_aesthetic_center
Poret e bllokuara nuk është diçka që e kemi qef, por ngacmimin e tyre me duar është dicka që preferohet si një rrugë e shkurtër! GABIM❌
Trajtimet e kanë një arsye që janë krijuar, pikerisht per te mos lënë asnjë gjurmë ose shenjë pas pastrimit ose pas cdo trajtimi!
Trajtimi perfshin:
1.Latte
2.Scrub
3.Avull
4.Pastrim i thellë
5.Maskë rigjeneruese
6. Kremi mbrojtës
Trajtimi duhet të kryhet vetëm nga estetiste të trajnuara profesionalisht!

Radiofrekuenca eshte teknika mjekesore estetike e cila eleminon shenjat e plakjes, aktivizon elastinën dhe kolagjeni. Pas këtij trajtimi lëkura ndihet më kompakte, më e tonifikuar duke ju dhuruar një pamje rinore! •
▫️Kohezgjatja e trajtimit: 20-30 minuta.
▫️Kontakt: 0698183379.

Pas tre seancave të karboksiterapisë me Dioxage rezultati mund të zgjasë nga 2 deri në 3 vjet, në varësi të mënyrës së të pacientit.
Rezultatet e pritura janë:
▫️Përmirësimi i qarkullimit lokal.
▫️Stimulimi i riorganizimit të fibrave të kolagjenit dhe fibrave elastike. ▫️Përmirësimi i tonit dhe elasticitetit të lëkurës.
▫️Përmirësimi i pamjes dhe strukturës së lëkurës me celulit.
▫️Përmirësimi i elasticitetit lëkurës së fytyrës dhe trupit.
▫️Reduktimi i indit dhjamor.
Mesoni me teper rreth Dioxage, rezervoni nje konsulte Falas!

Na ndiqni ne Facebook

Bashke me vjeshten vjen dhe trajtimet me acide!
Peeling kimik është një proçedurë jo invasive, e cila në vetvete përfshin një sërë metodash të cilat përdoren për të trajtuar rrudhat dhe “imperfeksionet” e lëkurës.
Ky trajtim konsiston në aplikimin në lëkurë të një lënde kimike që synon eliminimin e qelizave të vdekura të lëkurës duke stimuluar kështu ripërtëritjen e qelizave të reja. Në këtë mënyrë, lëkura arrin të hidratohet lehtësisht, të duket më rinore dhe të ndihet e butë.
Peeling kimik mund të aplikohet në fytyrë, qafë ose duar.
Per te rezervuar nje takim na kontaktoni

Cfare mrekullish mund te beje Carboxytherapy!
Per trajtimit anticelulit dhe trajtimit kunder strijave, apatures se teknologjise se fundit te karboksiterapise Dioxage , mund te kuroje dhe fytyrat me shenjat post-akne ose shenjat e diellit.

Ky trajtim eshte rigjenerues ka efekt tek te gjitha tipet e lekures, per te gjitha moshat! Nese e provon do te ju pelqeje efekti! ▫️Kohezgjatja e trajtimit: 20-30 minuta.

Trajton celulitin, trajton strijat, shenjat e diellit… po nuk mbaron ketu! @austria_aesthetic_center
Dioxage eshte aparatura e fjales se fundit e teknologjise ne fushen karboksiterapise. Dioxage ju ofron konformitetin maksimal nderkohe qe me ane te disa injektimeve te vogla ( injektimin e dioksidit te karbonit) kryen punen e saj.
Pervec cdo benefiti te lartepermendur, Dioxage ben te mundur qe te zhduke rrathet e zinj te syve.
Eshte thjesht fantastike!
Rezervo takimin tend!

Shkrirja e dhjamit të lokalizuar me ane të pajisjes #leadergun !
Kjo pajisje efikase ju ofron konformitetin maksimal nderkohe qe me ane te disa injektimeve te vogla preçise kryen punen e tij : Shkrirjen e dhjamit!
Proçedura quhet mesoterapi dhe mund te kryhet vetem persona te specializuar!
Rezervo takimin tend!

Të Gjitha të drejtat të rezervuara. Krijuar nga www.webstore.al